top of page

RANKING

Weight Categories:

4/5 years Male

18/23 kg

1st - Bryan Silva (Piranha)

2nd - Alexandre Ferrão (Piranha)

3rd - Simão Florencio (Piranha)

6/7 years Male

20/30 kg

1st - Lourenço Antunes (Piranha)

2nd - Afonso Ochôa (Predator Pack)

 

6/7 years Female

20/40 kg

1st - Carolina Carvalho (Piranha)

2nd - Vitoria Fernandes (Piranha)

3rd - Maria Rocha (Piranha)

 

 

8/10 years Male

18/28 kg

1st - Duarte Silva (MTLF)

2nd - Celso dos Santos (Predator Pack)

3rd - Gonçalo Moreira (ADKTâmega)

28/37 kg

1st - Bernardo Mendes (MTLF)

2nd - Gonçalo Sousa (MTLF)

3rd - Rodrigo Costa (Piranha)

 

38/53 Kg

1st - Filipe Ferreira (Piranha)

2nd - Rafael Rolo (MTLF)

3rd - José Campo (Predator Pack)

 

8/10 years Female

28/37 kg

1st - Mara Martins (Mestre Abreu FT)

2nd - Sara Mota (Mestre Abreu FT)

3rd - Adriana Correia (MTLF)

 

 38/53 Kg

1st - Laura Lobo (Piranha)

2nd - Raquel Ferreira (ADKTâmega)

 

11/14 years Male

31/38 kg

1st - Gonçalo Monteiro (ADKTâmega)

2nd - Rodrigo Ochôa (Predator Pack)

 

39/47 kg

1st - Rúben Teixeira (Mind and Strength)

2nd - David Oliveira (Piranha)

3rd - João Martins (MTLF)

 

48/56 kg

1st - Guilherme Oliveira (Blue Coast)

2nd - Tomás Abreu (Mestre Abreu FT)

3rd - Dinis Ferreira (Ultimate Dragon)

 

 57+ Kg

1st - Bruno Bregieira (Piranha)

2nd - Duarte Carneiro (Ultimate Dragon)

3rd - Francisco Costa (Ultimate Dragon)

 

11/14 years Female

29/39 kg

1st - Leonor Spear (MTLF)

 

39/47 kg

1st - Emília Oliveira (Piranha)

2nd - Mariana Castro (Predator Pack)

3rd - Inês Mota (Predator Pack)

 

48/56 kg

1st - Maria Rebelo (AKCR)

2nd - Catarina Pinheiro (ADKTâmega)

3rd - Laura Antunes (Piranha)

 

57+ kg

1st - Lara Luís (Piranha)

2nd - Filipa Silva (ADKTâmega)

3rd - Nuria Martins (Piranha)

 

15/17 years Male

48/53 kg

1st - Afonso Martins (AKKL)

2nd - Diogo Mendes (MTLF)

 

54/62 kg

1st - David Seabra (WFT)

2nd - Rafael Prior (Piranha)

3rd - Simão Inácio (Mestre Abreu FT)

 

63/71 kg

1st - Nuno Alves (FAC)

2nd - Francisco Abreu (Mestre Abreu FT)

3rd - André Gomes (Ultimate Dragon)

 

72/83 kg

1st - André Doutor (AMAveiro)

2nd - Rodrigo dos Santos (WFT)

3rd - Pedro Silva (MTLF)

 

15/17 years Female

48/53 kg

1st - Lúcia Cavaleiro (Lino Team)

2nd - Matilde Moura (ADKTâmega)

3rd - Mariana Moura (ADKTâmega)

 

54/62 kg

1st - Nadia Barreto (MTLF)

2nd - Ana Musteata (Lino Team)

 

72/83 kg

1st - Madalina Lupasco (Lino Team)

2nd - Mara Bernardes (Mestre Abreu FT)

3rd - Joana Estrada (Piranha)

 

18+ years Male

54/62 kg

1st - Rúben Pascoal (Graj Leiria)

2nd - Bruno Pereira (Piranha)

3rd - Tiago Lourenço (MTLF)

 

63/71 kg

1st - Daniel Avram (Lino Team)

2nd - Pedro E. Silva (Ultimate Dragon)

3rd - Ricardo Fonseca (Predator Pack)

 

72/83 kg

1st - Tiago Mendes (Ultimate Dragon)

2nd - Diogo Doutor (AMAveiro)

3rd - Saul Coelho (Ultimate Dragon)

 

84/92 kg

1st - Marco Carvalho (Piranha)

2nd - Joao Santos (AKCR)

3rd - Marcos Costa (Predator Pack)

 

93+ kg

1st - Ruben Ribeiro (MTLF)

2nd - Fernando Leite (Kempo Legend)

3rd - Carlos Sampaio (Predator Pack)

 

18+ years Female

54/62 kg

1st - Beatriz Matos (Piranha)

2nd - Ana Felgueiras (FAC)

3rd - Joana Mortágua (Thunderbolt)

 

63/71 kg

1st - Beatriz Carvalho (AMAveiro)

2nd - Beatriz Amorim (MTLF)

3rd - Sara Miranda (ADKTâmega)

 

72/83 kg

1st - Juliana Boiça (Piranha)

2nd - Ana Lucia Santos (ADKTâmega)

3rd - Patrícia Henriques (Piranha)

 

 Teams:

11/14 years

1st - David Oliveira, Rúben Gomes, Bruno Bregieira, Lara Luís (Piranha)

2nd - Filipe Ferreira, José Santos, João Ferrão, Núria Martins (Piranha)

 

18 years

1st - Bruno, Beatriz, Raimundo, Marco Carvalho (Piranha)

2nd - André Prior; Beatriz, André Doutor, Diogo Doutor (AMAveiro)

3rd - Miguel, Ana, Saúl, Rúben (ADKTâmega)

 

 Open:

15/17 years Male

1st - Diogo Colaço (AKCR)

2nd - Tiago Teixeira (Predator Pack)

3rd - Nuno Alves (Predator Pack)

 

15/17 years Female

1st - Lara Luís (Piranha)

2nd - Érica Lua (Piranha)

3rd - Nadia Barreto (MTLF)

18/21 years Male

1st - André Prior (AMAveiro)

2nd - Daniel Oliveira (Piranha)

3rd - Diogo Doutor (AMAveiro)

 

18+ Female

1st - Beatriz Matos (Piranha)

2nd - Juliana Boiça (Piranha)

3rd - Beatriz Carvalho (AMAveiro)

 

21+ Male

1st - Marco Carvalho (Piranha)

2nd - Rúben Pascoal (Graj Leiria)

3rd - Tiago Mendes (Ultimate Dragon)

 

TAG TEAM:

8/10 years Male

1st - Filipe Ferreira, Ruben Rocha (Piranha)

 

8/10 years Female

1st - Sara Mota, Mara Martins (Mestre Abreu FT)

 

11/14 years Male

1st - Lucas Rodrigues, Gonçalo Saraiva (AKCR)

2nd - Tomás Abreu, André Machado (Mestre Abreu FT)

3rd - Francisco Costa, Duarte Carneiro (Ultimate Dragon)

 

11/14 years Female

1st - Emilia, Lara

2nd - Catarina, Filipa (ADKTâmega)

3rd - Maria Rebelo, Maria Maximo (AKCR)

 

15/17 years Male

1st - Diogo Colaço, Martim Carvalho (AKCR)

2nd - Afonso Martins, Rafael Prior (Piranha)

3rd - Francisco Abreu, Simão Inácio (Mestre Abreu FT)

 

15/17 years Female

1st - Nádia Mendes, Mara Bernardes (Mestres Abreu FT)

2nd - Mariana Moura, Matilde Moura (ADKTâmega)

3rd - Leonor, Núria (ADKTâmega)

 

18+ years Male

1st - Marco Carvalho, Raimundo Batista (Piranha)

2nd - Tiago Mendes, Ricardo Fonseca (Ultimte Dragon/Predator Pack)

3rd - Rúben Pascoal, Bruno Pereira (Graj Leiria/Piranha)

 

18+ years Female

1st - Beatriz Matos, Mariana Pereira (Piranha)

2nd - Joana Casaleiro, Andreia Pires (Piranha)

3rd - Joana Mortágua, Beatriz Carvalho (Thunderbolt, AMAveiro)

 

Creative Forms:

8/10 years 

1st - Estrela Araújo (ADKTâmega)

2nd - Ana Rita Maia (Blue Coast)

 

11/14 years

1st - Maria Maximus (AKCR)

2nd - Filipa Silva (ADKTâmega)

3rd - Guilherme Oliveira (Blue Coast)

 

15/17 years old

1st - Madalina Lupasco (Lino Team)

2nd - André Doutor (AMAveiro)

3rd - Afonso Martins (AKKL)

 

18+ years

1st - Ricardo Fonseca (Predator Pack)

2nd - André Prior (AMAveiro)

3rd - Andreia Fialho (AKCR)

REVELATION AWARDS:

Best Male Athlete -14 years old

Filipe Ferreira

 

Best Male Athlete 14+ years

Marco Carvalho

WhatsApp Image 2022-08-17 at 16.32.32.jpeg
WhatsApp Image 2022-08-17 at 17.08.24.jpeg

Best Female Athlete - 14 years old

Sara Mota

 

Best Female Athlete 14+ years

Lara Luis

WhatsApp Image 2022-08-03 at 13.12.45.jpeg
WhatsApp Image 2022-08-17 at 17.08.24.jpeg

Best Referee 

Diogo Henriques

diogo.jpg

Team Award

1st - Piranha Warriors Factory

2nd - Mestre Abreu Fight Team

3rd -  Associação de Artes Marciais de Aveiro

WhatsApp Image 2022-08-17 at 17.06.02.jpeg
WhatsApp Image 2023-03-28 at 14.57.28.jpeg
bottom of page